Genel

Efsane Filmi

Yerli Komedi türünde bir yapım olan Efsane Filminin yönetmen koltuğunda Selçuk Aydemir oturmaktadır. Film 1 saat 45 dakika süreye sahiptir.

Efsane Filmi Konusu

Çorum’un sıcak atmosferinde yaşayan Sadık ve ailesi, binlerce yıllık yoğurtçuluk geleneğiyle tanınan bir aile. Yoğurtlarıyla ün kazanmışlar. Ailenin lideri olan Dede, yoğurtların efsanevi lezzetini ve şifasını koruyarak, sırrı nesiller boyunca devralmış. Ancak bir yaz günü, Dede’nin evinin çatısına ansızın kar yağmasıyla, ailenin kaderi değişir.

Efsaneye göre, sırrın sahibinin çatısına yaz günü kar yağarsa, o sır başkasına aktarılmalıdır; ailenin dışındaki birine yardım edilmelidir. Aksi takdirde, büyük felaketler aileyi bekleyecektir. Bu yüzden, Yoğurtçuoğlu ailesi acil bir toplantı yapmalıdır. Bu çağrı, İstanbul’da yaşayan ve ailesiyle iletişim kurmayan ikiz kardeş Özgür’ü de içermektedir.

İkiz kardeşler, Sadık ve Özgür, binlerce yıldır nesilden nesile geçen efsanevi yoğurt sırrını alabilmek için zorlu bir mücadeleye atılır. Aile bağları, bu efsanevi görev için yeniden şekillenirken, kardeşlerin bir araya gelip dedelerinden miras kalan bu önemli geleneği koruma mücadelesi, ailenin kaderini belirleyecektir.

Efsane Filmi Oyuncuları

Ahmet Kural, Cengiz Bozkurt, Cemile Canyurt

Efsane Filmi Vizyon Tarihi | Ne Zaman Çıkacak?

2 Şubat 2024

Efsane Filmi Fragmanı İzle

Efsane Filmi Kaç Yaş Üstü? Yaş Sınırı

Film için herhangi bir yaş sınırı belirlenmemiştir.

Efsane Filmi Nereden İzlenir?

Film, 2 Şubat 2024 tarihinden itibaren sinema salonlarında gösterime girmiştir.

Efsane Filmi Konusu IMDB Puanı

6.2

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir