Genel

Kör Noktada Filmi Konusu, Fragmanı izle

Gerilim, Dram, Gizem türünde bir yapım olan Kör Noktada Filminin yönetmen koltuğunda Ayşe Polat oturmaktadır.

Kör Noktada Filmi Konusu

“Kör Noktada” adlı film, Almanya’dan Türkiye’nin kuzeydoğusundaki bir Kürt köyünde belgesel çekimi yapan ekibin, köydeki olaylarla etkileşimini merkeze alan çarpıcı bir hikayeyi konu ediyor.

Hikaye, Alman belgesel ekibinin köye gelerek yaşlı bir Kürt kadınla röportaj yapma amacıyla başlar. Kadın, yıllar önce kaybettiği oğlunun anısını canlı tutabilmek için kadim bir ritüel gerçekleştirmektedir. İlerleyen süreçte, bu ritüeli gerçekleştiren kadın ile genç bir çevirmen arasında ve yedi yaşındaki Melek’in bakıcılığını üstlenmesiyle karmaşık bir ilişki gelişir.

Melek’in babası Zafer, örgütsel bağlantılara sahip olan bir karakter olarak karşımıza çıkar. Zafer’in ailesiyle örgüt arasında sıkıştığı bir dönemde, Melek’e musallat olan gizemli bir varlık ortaya çıkar. Bu olaylar zinciri, Zafer’in ailesi arasında sadakat ve güven arasında bir denge kurma çabasını yansıtırken, filmin ana tema ve gizemi bu karmaşık durumu çözmeye odaklanır.

Belgesel ekibinin, köy halkının ve Zafer’in ailesinin hayatlarını etkileyen bu kesişen hikaye, kültürel farklılıklar, aile bağları ve gizemli olaylarla örülü bir dramatik atmosfer sunmayı amaçlar.

Kör Noktada Filmi Oyuncuları

Ahmet Varlı, Çağla Yurga, Nihan Okutucu

Kör Noktada Filmi Vizyon Tarihi | Ne Zaman Çıkacak?

5 Ocak 2024

Kör Noktada Filmi Fragmanı İzle

Kör Noktada Filmi Kaç Yaş Üstü?

Film 16 yaş ve üzeri izleyici kitlesinin izlemesi için uygundur.

Kör Noktada Filmi Nereden İzlenir?

Film, 5 Ocak 2024 tarihinden itibaren sinema salonlarında gösterime girmiştir.

Kör Noktada Filmi Konusu IMDB Puanı

6.6

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir