Genel

Öğretmenler Odası Filmi

Dram türünde bir yapım olan Öğretmenler Odası Filminin yönetmen koltuğunda İlker Çatak oturmaktadır. Film 1 saat 38 dakika süreye sahiptir.

Öğretmenler Odası Filmi Konusu

Carla, matematik ve spor öğretmeni olarak yeni bir göreve başlar ve hemen okulunda bir hırsızlık olayıyla karşılaşır. Bu durumu atlatmak zorundadır, ancak istemediği bir şeyi yapmaya zorlanma riskiyle yüzleşir. İdealizmi hala taze olan Carla, soruşturmaya girişir ve özellikle meslektaşları, ebeveynleri ve öğrencileri arasında bir anlayış eksikliği olduğunu keşfeder.

Carla, idealist bakış açısını çatışma içinde bulur: Gerçek dünyadaki karmaşıklıklarla başa çıkma zorunluluğu. Araştırması, sadece hırsızlıkla sınırlı değil, aynı zamanda insan ilişkileri ve topluluk içindeki anlayış eksikliğiyle de ilgilenir. Bu süreçte, özellikle öğrencisi Oskar’ın annesinin asıl şüpheli olduğunu öğrenir.

Olayların gelişimiyle birlikte, Carla, idealizminin gerçek dünyadaki karmaşıklıklarla nasıl çatıştığını fark eder. Gerçeklik, beklentileriyle çelişirken, öğretmenlik mesleğindeki zorluklar ve insan ilişkilerinin karmaşıklığıyla yüzleşir. Carla’nın hikayesi, idealizmin sınavdan geçtiği, zorlayıcı bir gerçeklikle yüzleştiği ve kişisel ve mesleki gelişimle şekillendiği bir yolculuğu anlatır.

Öğretmenler Odası Filmi Oyuncuları

Leonie Benesch, Leonard Stettnisch, Eva Löbau

Öğretmenler Odası Filmi Vizyon Tarihi | Ne Zaman Çıkacak?

2 Şubat 2024

Öğretmenler Odası Filmi Fragmanı İzle

Öğretmenler Odası Filmi Kaç Yaş Üstü? Yaş Sınırı

Film için herhangi bir yaş sınırı belirlenmemiştir.

Öğretmenler Odası Filmi Nereden İzlenir?

Film, 2 Şubat 2024 tarihinden itibaren sinema salonlarında gösterime girmiştir.

Öğretmenler Odası Filmi Konusu IMDB Puanı

6.2

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir